7. ПРИНЦИПОВА ПОЗИЦІЯ І ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Боротися треба не за 3-5% розумних і чесних учасників електорату, а за 100% громадян України. І це найважливіша позиція.


Правильно кажуть деякі соратники (попутники): треба на певний період часу згладити свої амбіції і «не лізти на рожен». А може, просто треба правильно і дохідливо роз'яснювати свою позицію?

І статистика і навколишні люди може і говорять правду: 80-90% населення - «ватники», яких хвилюють виключно питання добробуту. І ми, від частини, говоримо про те ж: партійні ігри - доля індивідуальних занять у факультативних гуртках, що підвищують загальну ерудицію. Людей цікавить просто сите спокійне, цікаве життя. У зв'язку з цим треба: виписати в стовпчик «шкурні» питання, за якими керівники країни від імені держави «вжарили» населення і відкрити рубрики з хронікою боротьби за відшкодування втрат кожним ошуканим громадянином країни. При цьому не поспішати його вербувати в підписанти Договору приєднання, але обов'язково кожен раз говорити про таку можливість і про те, що всеукраїнський всеобуч проводиться Дорадчим колом територіальних громад, як щеплення від обдурювання населення.

 

Серед особистих недоліків, що відштовхують населення, присутні наступні міфи і побоювання, які повинні бути розвіяні і мати логічне законне пояснення. Саме таке пояснення має бути основою просвітницької діяльності Дорадчого кола.

 

1. При хаотичній або мимовільної самостійної реєстрації громад, як первинних осередків, вони можуть вирішувати питання виключно власної компетенції тієї кількості і саме тих осіб, які приєдналися до договору. Це об'єднання за поглядами на життя, інтересам до самоврядування і народовладдя, вжиття заходів для кількісного і якісного збереження і примноження загального ресурсу. Відсутність демократичної більшості адміністративно-територіальної одиниці підписантів договору громади, має блокувати можливість розпорядження спільним ресурсом цієї одиниці. При наявності такої більшості підписантів договору, конкретні питання буття громади можуть вирішуватися простою більшістю голосуючих в межах обумовленого на старті терміну при дотриманні інших обов'язкових умов питання, що голосується. «Право першого» добросовісного набувача щодо нічийного (не визначеного власника) загального ресурсу повинно дотримуватися членами громади до перегляду цього права при створенні демократичної більшості підписантів договору. В цьому випадку, при всіх рівних умовах для конкуруючих сторін, перевага подальшого користування спільним ресурсом матиме колишній сумлінний користувач.

Важливо. Договори маленьких територіальних громад будь-якої кількості в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці, не можуть конфліктувати з територіальною громадою, що включає в себе демократичну більшість всієї адміністративно-територіальної одиниці, оскільки не можуть мати рівних їй повноважень управління і розпорядження спільним ресурсом цієї адміністративно-територіальної одиниці.

2. Важливо. Будь-які маленькі і великі громади, навіть ті, що включають в себе демократичну більшість адміністративно-територіальних одиниць, не можуть представляти загрози сепаратизму для єдиної неподільної унітарної республіки Україна, оскільки не можуть принципово мати в своєму переліку питань відчуження територій країни (плебісциту). - Такі питання будуть заблоковані програмним забезпеченням та адміністративним обслуговуванням «Системи прийняття оперативних рішень територіальних громад України» (далі - Система). З таких питань ведеться кримінальне переслідування відповідно до закону.

3. Питання зміни положень Конституції України відповідно до самої Конституцією (ст. 73) є предметом всенародного референдуму і абсолютної демократичної більшості голосів (52%) народу, об'єднаного в територіальних громадах за адміністративно-територіальним принципом. Питання, що сприяють повалення конституційного ладу, не можуть бути прийняті Системою для розгляду. Питання, що сприяють зміні норм Конституції, можуть бути винесені на загальний референдум тільки тоді, коли переважна демократичну більшість голосів спочатку низової, потім районної, потім обласної адміністративно-територіальної одиниці абсолютною більшістю голосів ухвалять рішення про винесення питання на загальний всеукраїнський референдум.

4. Народна економіка і підприємництво. Підстави і принципи побудови.

4.1. Ця форма трудової діяльності в нашій країні не заборонена, а значить - дозволена (ст. 42 КУ).

4.2. Питання реєстрації такої діяльності - питання територіальної громади (ст. 5,140 КУ).

4.3. За умовами використання загальних рессурсов громади конкретна підприємницька діяльність повинна узгоджуватися з демократичною більшістю адміністративно-територіальної одиниці громади. Порушення цього принципу має переслідуватися за законом, як злодійство і т.п. діяння. (ст.191 КК)

4.4. Народне підприємництво не повинно займатися комерційними операціями купівлі-продажу (перепродажу) з метою отримання доданої вартості - комерція, або - спекуляція. Продаж колективної праці може бути довірена одному з учасників виробничого процесу з подальшим правом розподілу доходу між усіма учасниками процесу виробництва.

4.5. Внутрішня кооперація для створення спільного продукту відповідно до міжнародних норм права не повинна обкладатися податком.

4.6. Народна підприємницька діяльність здійснюється тільки громадянами України, тобто особами, які постійно проживають на території своєї адміністративно-територіальної одиниці. 

4.7. Народні підприємці - самозайняті особи в межах своєї адміністративно-територіальної одиниці (село, селище, місто, район в місті, район, область, країна). Вони не змогли працевлаштуватися на державних і громадських підприємствах, або вважають за краще народне підприємництво, підприємствам індустрії, великого, середнього і малого бізнесу, - не підлягають загальному оподаткуванню. За визначенням, будучи джерелом влади, їм ніхто не може заборонити реалізувати своє право на працю і винагороду за цю працю.

4.8. Фактично, в нашій країні, народне підприємництво - додаткове джерело економіки (самозабезпечення громадян), що знімає частину фінансового навантаження з інститутів держави, покликаних забезпечувати населення країни необхідним мінімумом (ст. 15 КУ).

4.9. Народне підприємництво підлягає внутрішньому (в територіальній громаді) самостійному оподаткуванню. Розмір та умови такого оподаткування податком - предмет внутрішніх договірних умов самої територіальної громади.

4.10. Ми пропонуємо децентралізоване оподаткування зі сплатою десятини (10%) від заробітку в громаді нижнього рівня, і т.д. по десятині в верхні рівні (1-й – район, 2-й – область, 3-й – республіка). Наприклад: підприємець 10% сплатив первинної громаді, первинна громада - 10% об’єднаній громаді району, та - 10% об’єднаній громаді області, та - 10% об’єднаній громаді республіканській. Наприклад, при заробітку в розмірі хоча б $ 1000 в місяць 1 млн. народних підприємців, додатковий дохід громад країни складе $ 1 млрд. Це не багато для того, щоб принципово вирішити проблеми соціального облаштування громадян в країні, але це і не так мало, для того, щоб підтримати соціальні потреби громад на базовому рівні, тим більше, що це всього лише додаткове завантаження працездатного населення. Це і не так багато в порівнянні із загальною чисельністю населення для складання конкуренції цільовим економічним напрямами та програмам розвитку країни, але і не так мало, для подолання порогу бідності і базового самозабезпечення. Це цілком нормальний підхід до взаємодопомоги і взаєморозуміння громадянина і держави.

4.11. Нас, як суспільство,  повинно надихати  те, що хтось серед нас зміг знайти себе в суспільстві, забезпечити себе, свою сім'ю, та ще й поділитися з громадою. Він збагачуючи себе збагачуючує суспільство, зменшує навантаження на бюджет територіальної громади та держави, розвиває та покращує економіку країни. Він є провісником створення правильної життєствердної системи ціноутворення, оподаткування, регуляторних функцій економіки і управління держави - республіки Україна.

Назад

Вперед

До початку документу