5. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО СИСТЕМУ

5.1. ЯДРО Порталу повинно бути скомпоноване за допомогою хмарних технологій по принципу (або на базі) програми MUL. Це означає, що будь-яке знищення інформації будь-якого користувача Системи не повинно зачіпати ЯДРА Порталу. Більш того, після входу в Систему знищене програмне забезпечення і данні користувача повинні поновлюватись з ЯДРА Порталу даними попереднього контакту з ЯДРОМ.

ЯДРО СИСТЕМИ це спеціалізована програма, яка розташована на будь-якому файлообміннику (Google Market, ..) та Torent-сітях і є доступною для використання кінцевим споживачем Системи.

В ЯДРІ розміщується контурна мапа меж Територіальних громад України (ТГУ), первинна нормативна правова і організаційна документація, вікна реєстрації і приєднання до Суспільного договору Людини і Громадянина  Республіки Україна, посилання на інтернет ресурси територіальних громад.

Контурна мапа створюється на базі відкритого проекту OpenStreetMap Україна. На мапу уповноваженою особою ТГУ самостійно наноситься координатна сітка та слої. Для позначення меж розміщення ТГ, що представляє собою окремий обов’язковий слой, наносяться трекери (точки, отримані переміщенням GPS-апарату по контуру межі території громади), наприклад за допомогою програми OziExplorer.

Області спільних територій, визначених громадами, повинні виділятись окремим кольором.

Площа в межах окресленої території на мапі є активною зоною для занесення і отримання інформації про цю зону.

Документи організаційної діяльності ТГУ є частиною ЯДРА.

Інсталяція ЯДРА на комп’ютер користувача здійснюється самим користувачем.

Післі запуску ЯДРА на комп’ютері користувача, його комп’ютер стає джерелом ЯДРА і частини Хмарного депозитарію, що зберігається на його комп’ютері.

Одна із функцій ЯДРА Системи – доступ до депозитарію документів.

Цілісність інформації Хмарного депозитарію забезпечується технологіями типу Blockchain. Доступ і зберігання інформації в депозитарії забезпечується програми типу eMule.

Така конфігурація ЯДРА дозволяє будь-якому комп’ютеру, підключеному до мережі інтернет отримати ЯДРО на свій комп’ютер і отримати доступ до Хмарного депозитарію (зовнішні комп’ютери мережі по відношенню до власного компютера – сервери, що постачають інформацію з депозитарію). Спочатку інформація бази даних закачується на власний комп’ютер, а потім використовується як для її обробки, так і для передачі її іншим споживачам за принципом дії Torrent-програм.

Хмарний депозитарій використовується як офіційне джерело інформації ТГУ  та має назву «Вісник територіальних громад».

Першочергові документи депозитарію - Документи ТГУ (договори, рішення, протоколи, акти, тощо ...), розкладені по категоріям.

Рішення Людини і Громадянина про приєднання до Суспільного договору, рішення Територіальних громад записуються у Хмарному депозитарії і автоматично розсилаються до всіх офіційних органів державного управління.

Вся документація ТГУ є відкритою для вільного ознайомлення.

Будь-яка інформація повинна мати територіальну прив’язку до мапи OpenStreetMap Україна, або накшталт Google Earth.

На контурних картах ТГУ повинні бути встановлені межі ТГУ.

В межах контурів кожної громади повинні бути опції отримання інформації про громаду, включно з її документами з депозитарію.

Будь-яка особа при вході на Портал може на карті, збільшуючи масштаб знайти свою територіальну громаду, відкрити її сторінку, знайти відомості про себе, зайти до депозитарію документів і їх розглянути.

Передбачити в подальшому суміщення контурних карт ТГ з кадастровими картами різноманітного призначення.

Параллельно із збереженням інформації у депозитарії офіційні документи ТГУ розміщуються на офіційному сайті ТГУ з автоматичним поновленням інформації з депозитарію. DEMON автоматичного поновлення інформації з депозитарію та її відображення на web-сторінці у вигляді плагіну є частиною ЯДРА Системи, а також окремий плагін для розміщення на будь-яких інших сайтах. 

5.2. Вхід до Порталу будь-кого вільний.

Гість Порталу ознайомлюється з системою і позитивно відповідає на ряд простих запитань типу:

- Ви усвідомлюєте себе Людиною з усіма їй притаманними правами і свободами під захистом міжнародної спільноти?

- Ви усвідомлюєте себе громадянином унітарної Республіки Україна?

- Ви бажаєте приймати активну участь у долі країни, її народу і себе особисто?

- Ви готові брати участь у прямому законотворенні і народовладді?

5.3. Погодьте Суспільний Договір Людини і Громадянина унітарної Республіки Україна, приєднайтеся до соціально активної спільноти своєї країни.

- Знайдіть себе на мапі України за адміністративно-територіальним принципом проживання.

5.4. Відкрийте свій власний кабінет і заповніть персональні дані.

Відвідайте сторінку своєї територіальної громади.

Виберіть влучну для Вас форму співпраці і суспільного життя у складі своєї територіальної громади.

Після того, як Ви пройшли цей шлях початкового самовизначення, інформація про Вас потрапляє до особи, уповноваженої Вашою територіальною громадою і ця особа у зручний для вас обох час з Вами знайомиться персонально. Мета такої зустрічі – верифікація Вашої особистості, ознайомлення із життям, проблемами і планами громади, визначення дій спільного життя і співпраці.

5.5. Рейтингова система.

Інтереси громад зачіпають питання соціального устрою (побуту) зайнятості, екології, сім’ї, безпеки, здоров’я. Ці питання вільні від політичних вподобань і не потребують наявності політичних партій. – Це анахронізм. Для вирішення нагальних будь-якої громади, їх об’єднань і держави в цілому, потрібна кваліфікована робота вузьких спеціалістів. Перелік таких спеціалістів нам відомий, фахові вимоги до цих спеціалістів – теж. Потрібна тільки відкрита система вакансій і рейтингових вподобань до висунутих на посади кандидатур. Кожна людина в будь-який час дня і ночі з будь-якої точки світу повинна мати можливість з будь-якого телефону, комп’ютеру, планшету, тощо замінити одну фамілію вакантної посади на іншу фамілію. Система повинна спрацювати автоматично, замінивши спеціаліста із зменшеним рейтингом на спеціаліста із найвищим рейтингом цієї вакансії. Це окремий розділ Порталу, що потребує кропіткої роботи.

5.6. Невідповідність законодавства правовому полю окрім констатації цього факту потребує детального наглядного обґрунтування. Пропонується створення розділу соціального аналізу фаховими спеціалістами юриспруденції всього законодавства з виділенням жовтим, рожевим і червоним текстів заорганізованості, невідповідності та порушення норм права.

5.7. Толковий словник юридичних термінів. 

Більшість законів має дуже великі розміри. У визначальній частині законів пропонується тлумачення термінів. Різні закони часто пропонують різні значення. Невідповідність і неузгодженість похідної інформації не може сформувати однозначної відповідності розуміння нових законів. Пропонується створити Толковий словник юридичних термінів.

5.8. Економічна система.

Кропіткому аналізу, суспільному погодженню і впровадженню підлягає нова система економічних відносин територіальних громад і держави. Особливе значення треба приділити системі відкритої структури ціни на товари і послуги для населення, регуляторним функціям ціноутворення і оподаткування.

5.9. Колективний замовник.

Важливою функцією Системи повинна стати функція формування колективного замовника на технології, товари і послуги масового вжитку, екологічної, економічної і соціальної безпеки.

5.10. Хостинг Порталу Системи повинен підтримуватись за рахунок внесків територіальних громад, що розширюються до повного охоплення всіх адміністративно-територіальних одиниць країни.

Назад

Вперед

До початку документу